2017 Season‎ > ‎Outdoor Schedule‎ > ‎

WarriorElk

WarriorElk Dual
May 2, 2017
Wayne HS
Boys

High Jump (8 pts)
Lohl- 5-08 (1st)
Lansangen- 5-06 (T-2nd)
Apesos- 5-03 (T-4th)
Matkik- NH

Pole Vault (6 pts)
Soto- 11-00 (2nd)
L Hargrove- 8-06 (3rd)
Fox- 8-00 (4th)

Long Jump (7 pts)
Soto- 19-02.00 (1st)
Matkik- 17-03.00 (3rd)
Shelton- 16-00.50 (5th)

Triple Jump (5 pts)
Shelton- 38-00.50 (2nd)
Matkik- 35-11.50 (5th)
McNight- 33-11.25 (6th)

Discus (2 pts)
Cross- 135-10.00
Ghaben- 130.08.00 (5th)
Archimalo- 127-10.00 (6th)
York- 110-10.00 (7th)
Weaver- 110-06.00 (8th)
Lewis- 102-05.00 (11th)
Stuber- 99-03.00 (13th)

Hammer (1 pt)
Cross- 130-07.00 (5th)
G Hargrove- 125-02.00 (6th)
McGrellis- 115-03.00 (7th)
Archimalo- 105-05.00 (8th)
Ghaben- 88-01.00 (10th)
Stuber- 75-08.00 (11th)
York- NM

Shot Put (1 pt)
Cross- 45-00.00 (4th)
G Hargrove- 40-11.00 (6th)
McGrellis- 40-07.00 (7th)
Lewis- 35-01.00 (11th)
Stuber- 34-05.00 (12th)
Appley- 32-02.00 (13th)
Archimalo- 30-01.00 (14th)

4 x 800 (6 pts)
Team A- 8:38.94 (1st)
Burkett
Shipman
Eggert
Downs

Team B- 8:47.50 (3rd)
Hughes
Kick
Golden
Davidson

Team C- 9:20.39 (4th)
Cameron
Westhaus
McGuffey
Ford

110 Hurdles (3 pts)
Bumpus- 16.75 (3rd)
Soto- 17.24 (4th)
Cummings- 18.71 (10th)
Meinking- 19.09 (11th)

100 Meter (4 pts)
Garrett- 12.08 (2nd)
Kline- 12.26 (4th)
Herd- 12.39 (5th)
Moody- 12.89 (7th)

4 x 200 Relay (3 pts)
Team A- 1:38.14 (2nd)
Team B- 1:41.60 (3rd)
Team C- 1:44.75 (4th)
Team D- 1:45.84 (5th)

1600 Meter (6 pts)
Welsh- 4:35.19
Nerlinger- 4:42.67
Downs- 4:48.20
Davidson- 4:49.43
Roebken- 5:09.39

4 x 100 Relay (3 pts)
Team A- 46.76 (2nd)
Team B- 47.55 (3rd)
Team C- 50.00 (4th)

400 Meter (6 pts)
Soto- 52.86 (1st)
Hughes- 55.09 (4th)
Craig- 56.24 (5th)
Melzer- 56.35 (6th)

300 Hurdles (3 pts)
Bumpus- 42.90 (2nd)
Meinking- 45.60 (5th)
King- 47.06 (7th)
Cummings- 48.29 (9th)

800 Meter (9 pts)
Nerlinger- 2:03.38 (1st)
Burkett- 2:03.63 (2nd)
Craig- 2:15.96 (4th)

200 Meter (1 pt)
Kline- 24.58 (5th)
Hale- 25.39 (6th)

3200 Meter (9 pts)
Bostwick- 10:22.30 (1st)
Welsh- 10:28.94 (2nd)
Einstein- 10:42.43 (4th)
Bucklew- 11:18.18 (5th)

4 x 400 Relay (2 pts)
Team B- 3:38.41 (2nd)
Team A- 3:38.62 (4th)
Team D- 3:53.47 (5th)
Team C- 4:06.24 (7th)


Boys Team Scores
Wayne- 114
Centerville- 83
Girls

High Jump (1 pt)
Millhouse- 4-00 (T-5th)
Drew- 4-00 (T-5th)
Howard- NH

Pole Vault (3 pts)
Barton- 10-00 (2nd)
Lane- 08-06 (5th)
Wolterman- 7-06 (T-7th)
Welsh- 7-06 (T-7th)
Abraham- 7-00 (9th)
Greenlee- 6-06 (10th)

Long Jump (1 pt)
Wendlandt- 13-06.50 (5th)
Padgett- 13-06.00 (6th)
Edmondson- 13-02.25 (8th)
Abraham- 12-02.50 (9th)
Lane- 11-08.00 (10th)

Triple Jump (1 pt)
Lane- 29-03.50 (4th)
Wendlandt- 28-08.00 (6th)

Discus (10 pts)
Fenner- 110-10.00 (1st)
Tracy- 91-10.00 (2nd)
K Roush- 89-11.00 (3rd)
Vallo- 85-11.00 (4th)
L Roush- 84-06.00 (5th)
Fletcher- 77-11.00 (6th)
McKelvy- 76-09.00 (8th)

Hammer (10 pts)
Tracy- 127-08.00 (1st)
K Roush- 126-07.00 (2nd)
Vallo- 94-05.00 (3rd)
Bruder- 93-11.00 (4th)
L Roush- 88-08.00 (5th)
Klein- 83-03.00 (6th)
Kurucz- 82-00.00 (7th)
Williams- 70-08.00 (9th)

Shot Put (10 pts)
Fenner- 37-03.25 (1st)
K Roush- 33-08.00 (2nd)
Vallo- 33-01.50 (3rd)
Tracy- 32-01.00 (4th)
Bennett- 31-06.00 (5th)
Fletcher- 29-06.00 (7th)
L Roush- 27-05.00 (9th)

4 x 800 Relay (7 pts)
Team A- 10:50.44 (1st)
Lowe
Emmert
Lynch
Millhouse

Team B- 10:57.05 (2nd)
Mangen
Adrian
Maxwell
Walsh

Team C- 11:20.41 (4th)
Knauer
Jackson
Jauch
Walsh

100 Hurdles (3 pts)
Coker- 17.32 (2nd)
Wendlandt- 18.93 (5th)
Snead- 20.64 (8th)
Bryant- 20.73 (9th)

100 Meter (1 pt)
Broner- 14.03 (4th)
Bell- 14.12 (6th)
Hemm- 14.13 (7th)
Bennett- 14.39 (8th)
Fletcher- 14.62 (11th)
Lankford- 18.51 (22nd)

2 x 400 Relay (2 pts)
Team A- 1:55.81 (2nd)
Team B- 2:07.09 (6th)

1600 Meter (10 pts)
Kilroy- 5:16.37 (1st)
Drew- 5:24.67 (2nd)
Einstein- 5:38.57 (3rd)
Kafka- 5:49.76 (4th)

4 x 100 Relay (1 pt)
Team B- 56.82 (4th)
Team A- 58.71 (6th)
Team C- 60.62 (7th)

400 Meter (9 pts)
Khosla- 63.36 (1st)
Broner- 65.10 (2nd)
Kilroy- 66.29 (4th)
Drew- 66.37 (5th)

300 Hurdles (6 pts)
Coker- 48.56 (1st)
Welsh- 58.18 (4th)
Lane- 59.70 (6th)

800 Meter (10 pts)
Lowe- 2:29.99 (1st)
Knauer- 2:35.37 (2nd)
Kafka- 2:41.59 (3rd)
Millhouse- 2:42.33 (4th)
Hippenmeyer- 2:59.31 (9th)

200 Meter (8 pts)
Coker- 28.55 (1st)
Bell- 28.95 (2nd)
Hemm- 29.52 (5th)
Broner- 29.85 (6th)
Khosla- 29.99 (9th)
Fletcher- 30.47 (10th)
Ekeh- 31.11 (12th)

3200 Meter (10 pts)
Kerri Walsh- 11:22.23 (1st)
Kelli Walsh- 11:30.28 (2nd)
Mangen- 12:48.98 (3rd)
Emmert- 13:00.92 (5th)

4 x 400 Relay (3 pts)
Team A- 4:32.99 (2nd)
Drew
Kilroy
Knauer
Lowe

Team B- 4:43.01 (3rd)


Girls Team Scores
Centerville- 106
Wayne- 91

Comments